Gołąbek Daleczko Architekci

PL / EN

O nas

Biuro Gołąbek Daleczko Architekci powstało w 2010 roku i jest owocem kontynuacji wieloletniej współpracy architektów Jakuba Gołąbka i Łukasza Daleczko. Zespół składa się z młodych, wysokiej klasy projektantów, których łączy pasja tworzenia unikalnych przestrzeni przyjaznych ludziom przy równoczesnej, wnikliwej, wieloaspektowej analizie zadania oraz potrzeb klienta.

Architektura i przestrzenie przez nią kreowane, jak mówi Jan Gehl, „musi uwzględniać biologiczne cechy człowieka, który chodzi z prędkością 5 km/godz., ma perspektywę horyzontalną, porusza się linearnie”.

Naszym celem jest tworzenie dla człowieka, nie tylko biorąc pod uwagę jego sposób postrzegania otoczenia i zaspakajając jego wszystkie potrzeby, ale przede wszystkim sprawiając, że zostanie zauroczony unikalnością i estetyką formy miejsca, w którym się znajdzie i będzie się czuł w nim komfortowo.

Przy pracy nad projektem bardzo ważne jest dla nas dogłębne poznanie oczekiwań inwestora, bo tylko w ten sposób możemy wykonać odpowiednie, o szerokim spektrum analizy, poprzedzające każdy projekt opracowywany w naszym biurze.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu procesów projektowych na terenie Federacji Rosyjskiej, w które były zaangażowane kilkudziesięcioosobowe sztaby specjalistów. Surowa specyfika tamtejszego rynku, wpłynęła na nasz sposób pracy przez szczególne uwrażliwienie nas na dbałość o transparentność i porządek działań na każdym etapie projektu, przejrzystą komunikację między każdym uczestnikiem projektu i zwracanie uwagi na każdy szczegół, który w tak dużych zespołach potrafi rzutować nie tylko na komfort pracy wielu osób, ale przede wszystkim na efekt końcowy całego procesu inwestycji.

Jesteśmy gotowi zaczynać i kończyć pracę na dowolnym etapie procesu projektowego, uwzględniając pierwszy pomysł, koncepcje, projekty budowlane i wykonawcze, spoglądając daleko w kierunku koordynacji międzybranżowej i nadzoru autorskiego. Każdy z powyższych etapów jest przez nas traktowany równorzędnie.

Kuba Gołąbek

—architekt, partner

Dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej w 2006 roku.

Uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń od 2016 roku.

Łukasz Daleczko

—architekt, partner

Dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej w 2002 roku.

Uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń od 2009 roku.

Uprawnienia wykonawcze od 2012 roku.